Péče o koženou galanterii

 


Nerovnoměrná struktura povrchu usně, drobné jizvy a mírné barevné rozdíly nejsou vadou, ale naopak charakteristickými znaky tohoto přírodního materiálu. Usňové výrobky je třeba chránit před vlhkem, nadměrným slunečním zářením, mechanickými vlivy (poškrábání, protržení) a chemickými látkami (rozpouštědla, kyseliny, tuky atd.). Údržba a čištění se provádí výhradně speciálními prostředky na usně  podle konkrétního návodu k použití pro daný typ usně. Jednoznačně je nutné používat pouze kvalitní ošetřovací přípravky např. značky Collonil. Nekvalitní prostředky na ošetřování usní  mohou výrobek znehodnotit. Pro výběr vhodného přípravku na ošetřování je rozhodující druh použité usně (hladká useň, broušená useň, povrstvená useň).
 

-         Chraňte výrobky před úplným promáčením. V případě, že kožený výrobek promokne, nesušte  ho v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů, aby nedošlo

        k jeho  poškození. Vyšší odolnost proti vodě lze zajistit vhodnou impregnací usní.

 

-         Věnujte pozornost přiměřenému zatížení výrobku. U kožených tašek je přípustné zatížení 2,5 kg.

 

  -     Použitím vhodných impregnačních prostředků můžete výrazně ovlivnit jejich životnost. Vhodná je zejména impregnace před prvním nošením.

 

Vítězslav Guňka - Greisi
Čajkovského 1439
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
IČO: 12662992
IČ DPH (DIČ): CZ6308070076
Čeština
cz
Slovak
sk